A védőbori élén két apró sérülés, de belül szép állapotú régi könyv.
Mi mindent jelent a fehér kenyér!
Örömöt, ünnepet a századfordulós magyar falu kisgyermekének; nyugalmat, megélhetést a férfinak; ritkán látott boldogságot a háborús évek üldözöttjének; édes-bús, fájó jelképet az emlékező idős író számára.
A Fehér kenyér, Sásdi Sándor önéletrajzi regénye, először 1946-ban jelent meg, majd átdolgozva, 1967-ben. Ez utóbbit tekinti az író végleges szövegnek. Sásdi Sándor 1898-ban született. Kis házban, mely alig különbözött a parasztokétól, ahol a falusi kocsma és a vegyeskereskedés nyüzsgő élete ismertette meg a gyermeket a világgal. Innen indul el egyre nagyobb utakra, először csak a szomszéd községbe, aztán a kisvárosba, iskolába, végül az újságírói-írói pálya útjára.
...
Önéletrajzi regénye a tőle megszokott egyszerű, de mégis érzelmekben gazdag stílusban tekint végig gyermekkorán, íróvá érése vajúdásain, irodalmi pályájának állomásain, emberi élményein, miközben, mintegy háttérként, mindig látjuk a körülötte változó világ körvonalait.
A könyv utolsó fejezetei, melyek a dachaui lágerben töltött időszakot eleveníti meg, izzó drámaiságukkal, az átszenvedett hétköznapok hiteles megidézésével megdöbbentő élményt adnak.
SBN: 963151501X
Kiadó: Szépirodalmi Könyvkiadó
Kiadás éve: 1979
Kiadás sorszáma: 4.
Nyomda: Szikra Nyomda
Borítótervezők: Pap Klára
Kötés típusa: egészvászon kiadói borítóban
Terjedelem: 450 oldal
Nyelv: magyar
Méret: Szélesség: 13.00 cm, Magasság: 19.00 cm